Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Si Te Instalojm CMPS Portal ne VBulletin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fiddanni
Super moderator
Super moderator
avatar

Postimet : 168
Vendodhja : NgaTT .Tej'`e`'
Puna / Hobi : Menaxher

MesazhTitulli: Si Te Instalojm CMPS Portal ne VBulletin   Sat Apr 04, 2009 2:33 am

Si Te Instalojm CMPS Portal ne VBulletin

Pasi pash disa kerkesa per VBulletin portal ja se si te instaloni..

shkarkoni se pari
Cito :
http://www.sendspace.com/file/zwu29q
dhe vazhdojm :

ne fajllin "cmps_index.php"
gjeje kete fjali :


Kodi:
$forumpath = '';;

dhe qite linkun e plot direkte te forumit tuaj p.sh :

Kodi:
$forumpath = '/home/yoursite/public_html/forums';

Ne qofte se zdini se si eshte linku direkt i forumit tuaj ather ne folderin ku gjindet forumi juaj uploadoni kete fajell : forumpath.php qe gjindet tek follderi Extras.

Tani uploadoji fajllat e reja te VBulletin CMPS portalit :

ne follderin kryesor e uploadon ket fajell : "cmps_index.php" (mund ta ndroni emrin e ksaj ne index.php mbasi te kryni gjitha proceset)
root/forums/admincp = vbacmps_install.php , vba_cmps_admin.php
root/forums/cpstyles = vba_cp_logo.gif
root/forums/includes = adminfunctions_vba_cmps.php ,vba_cmps_include_bottom.php
,vba_cmps_include_error.php
,vba_cmps_include_template.php
,vba_cmps_include_top.php
,vba_cmps_plugin_newpost.php
root/forums/includes/xml = cpnav_vbacmps.xml
root/forums/images/misc = noavatar.gif
root/forums/modules = Ket follder uploadoje dhe gjitha fajllat qe i ka ne te.

Tani kete folder /forums/modules duhet ta beni ne "CHMOD 777"

Perfundoi !!!
tani hyni keshtu : http://faqja-juaj.com/forum/admincp/vbacmps_install.php

dhe do te instaloni Portalin e VBulletinit ne faqen tuaj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si Te Instalojm CMPS Portal ne VBulletin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Bulletin Board dhe CMS :: vBulletin-
Kërce tek: