Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Formacioni më i mirë nga Juventusi dhe Interi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Amir
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 412
Vendodhja : Dardanë'
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Formacioni më i mirë nga Juventusi dhe Interi   Sun Apr 19, 2009 2:51 am


Formacioni më i mirë nga Juventusi dhe Interi
Të shtunën mbrëma në Stadio Olimpico të Torinos takohen rivalët e përbetuar, Juventus dhe Inter, në ‘Derby d'Italia’. Megjithatë nëse do t’u jepej mundësia që ta zgjidhnit formacionin më të mirë duke marrë lojtarë nga dy skuadrat, kë do ta kishit zgjedhur?
Goal.com ka bërë përzgjedhjen e njëmbëdhjetë lojtarëve më të mirë dhe zëvendësuesve nga të dyja skuadrat.

Formacioni: 4-4-2

Portier: Julio Cesar (Inter)

Mbrojtës: Maicon (Inter), Cristian Chivu (Inter), Giorgio Chiellini (Juventus), Davide Santon (Inter)

Mesfushorë: Mauro Camoranesi (Juventus), Javier Zanetti (Inter), Esteban Cambiasso (Inter), Sebastian Giovinco (Juventus)

Sulmues: Zlatan Ibrahimovic (Inter), Amauri (Juventus)

Trajner: Jose Mourinho (Inter)

Zëvendësuesit:

Gianluigi Buffon (Juventus)- portier
Ivan Cordoba (Inter)- mbrojtës
Pavel Nedved (Juventus)- mesfushor
Dejan Stankovic (Inter)- mesfushor
Alessandro Del Piero (Juventus)- sulmues
Mario Balotelli (Inter)- sulmues
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Formacioni më i mirë nga Juventusi dhe Interi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Sport-
Kërce tek: