Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Bane USB me Background te fotos Tane!!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Crespy
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 162

MesazhTitulli: Bane USB me Background te fotos Tane!!!   Sun Apr 12, 2009 12:26 am

Bane USB me Background te fotos Tane!!!
Kopjoje ket ne notepad (copy dhe paste), dhe banja Save as si
desktop.ini

Kodi:

[.ShellClassInfo]
IconFile=%SystemRoot%system32SHELL32.dll
IconIndex=127
ConfirmFileOp=0

[{BE098140-A513-11D0-A3A4-00C04FD706EC}]
Attributes=1
IconArea_Image="your_picture.jpg"
IconArea_Text="0xFFFFFF"
VeBRA sources - don't delete the tag above, it's there for XXXXX purposes -
[ExtShellFolderViews]
{BE098140-A513-11D0-A3A4-00C04FD706EC}={BE098140-A513-11D0-A3A4-00C04FD706EC}
{5984FFE0-28D4-11CF-AE66-08002B2E1262}={5984FFE0-28D4-11CF-AE66-08002B2E1262}

[{5984FFE0-28D4-11CF-AE66-08002B2E1262}]
PersistMoniker=Folder.htt
PersistMonikerPreview=%WebDir%folder.bmp

Hapi 2:
fute ne USB qat File "desktop.ini" Zevendsoja emrin fotos qe don me ba
bakground me ket your_picture fotoja duhet te jet te formatit .jpg

Hapi 3:
Tash fute ket foto ne USB.

Hapi 4:
Refresh (F5) ..edhe knaaqu me background te ri...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Bane USB me Background te fotos Tane!!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Spiunet Tane! Kush Jane?
» Raca e zhdukur

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: