Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 BAne WIndos xp shQIp

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: BAne WIndos xp shQIp   Wed Dec 02, 2009 7:45 am

Per me ba Windows XP shqip duhet me marr programin:
Qe linku http://http://rapidshare.de/files/5271710/LIPSetup.msi.html
(ose nese nuk bon ky link, shko te: rapidshare.de/users/XHX0NB edhe e ki passin: khg)
1.Shko ktu edhe preke Free
(Programi e ka emnin LIPSetup.msi)
2.Pas nja 20-30 sec, ne fund te faqes del Download:LIPSetup.msi
3.Kliko ne to dhe kryhet puna
-------------------
Nese e ki kopjen pirat (si krejt na), kryej edhe kta hapa, per me ja ndrru CD-Key:
1. Downlodo programin Magical Jellybean Keyfinder prej
http://http://www.magicaljellybean.com/keyfinder.shtml
2. Qile qat program edhe ekzekuto
3. Aj ta qet CD-Key qi e ki momental
4. Shko te Options > Change Windows Key
5.Shkruja qit Serial (seriali qi e kom edhe une):
F6RYP-FTJ4T-YFR3W-W6DJD-VCDPW
6. Tani provo me instalu LIPS
Nese nuk bon, me siguru duhet me pas te verifikum kopjen si Microsoft Genuine, bonja kshtu:
7. Shko te Start>windows Update
8.Edhe kur te kryhet aj procesi automatik veq selekto naj update te vogel edhe bonja Install Update.
Windowsi automatikisht e kshyr a e ki CD-Keying origjinal edhe ndrron diqka ne kompjuterin tone qe i kallzon programeve tjera qi osht origjinal.
Pasi te instalohet Update ristarto kompjuterin dhe provo me instalu LIPS apet. View High Resolution
Order Prints & Gifts
Create Your Own Site
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
BAne WIndos xp shQIp
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Zbulohet nje shkrim i lashte shqip, 2800 vjet me pare
» Të përbetuarit, Mallkimet, Urimet në shqip
» Pyetje dhe Përgjigje rreth Budizmit
» Legjenda popullore te ndryshme...
» Hena

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: