Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi.


ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Si e bejme msn e re 2009 apo 14.0 multi...

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Si e bejme msn e re 2009 apo 14.0 multi...   Fri Dec 04, 2009 12:32 pm

Shoh se gjith po e perdorin msn e re edhe nuk kan multi msn dhe nuk munden ta gjejne dhe e bera nje tuto per multi msn:
Shkojm Run dhe e shkruajm "regedit" - pa thojza
Pastaj shkojm me rend:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\ Windows Live\Messenger
Dhe ne anen e djatht klikojm me tastin e 2 te mausit shkojm new dhe na hapet
nje face dhe klikoujm DWORD.
Emrin ia vendosim MultipleInstances dhe kur te hym aty shkrimi lart osht bo
MultipleInstances kurse posht shkruajm 1.
Besoj ce me kuptuaT .
__________________
http://www.ast-crew.info/image.php?t...ine=1249899171
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
Si e bejme msn e re 2009 apo 14.0 multi...
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ritual - dikush të ju dojë
» Ëndrrat e këqija
» Si ta bej nje djale te me doje?
» Enderrat Lucide
» Magjia e Zezë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: