Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Multi account ne Windows Live Messenger 2009

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Multi account ne Windows Live Messenger 2009   Sat Dec 05, 2009 1:45 amNe Windows Live Messenger 2009 nuk eshte e mundur te perdoresh
njekohesishte 2 ose me shum llogari ne te njejtin pc (kopjuter) kjo te
pakten per menyren e perzgjedhur. Por me ane te nje modifikimi ne
rregjistrin e konfigurimit te sistemit , ne mund ta vendosim kete
opsion. Mundesia per te patur me shum dritare (programe te msn live)
Windows Live Messenger, njekohesisht, shnderrohet ne mundesine per te
patur,akses ne 2 llogari te ndryshme ne te njejtin moment ne te njejtin
sistem. Procedura qe do te ndjekim eshte fare e thjesht… por duhet te
beni kujdes se cdo modifikim i gabuar mund te sjell deme ne sistem mos
fuksjonime apo keq funksionime etj
operacionet ne vazhdim duhet te ndiqen me perpikshmeri dhe kujdes te madhe.

Hapim ndryshuesin e rregjistrit te sistemin duke ndjekur kete udhezim
Start –> Esegui ose ( run) –> regedit
me pas lokalizojm celesin
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows LiveMessenger.
Nga ketu, duhet te krijojm nje vlere te re ne rregjister DWORD dhe do ta quajm MultipleInstances dhe i japim vleren 1.
Nese deshironi te anulloni apo te eliminoni kete funksion, eshte e mjaftueshme te ndiqni udhezimin e meparshem
Start –> Esegui ose ( run) –> regedit
me pas lokalizojm celesin
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows LiveMessenger.
dhe te eliminoni celesin e sapo krijuar pra te eliminoni MultipleInstances
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
Multi account ne Windows Live Messenger 2009
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: