Postimet : 412
Vendodhja : Dardanë'
Puna / Hobi : Hacker

Fitore minimale e Barcelonës Empty
MesazhTitulli: Fitore minimale e Barcelonës   Fitore minimale e Barcelonës Icon_minitimeSun Apr 19, 2009 2:57 am

Fitore minimale e Barcelonës F.0418224917986_m
Skuadra lidere e Primera Divisionit ka shënuar fitoren e radhës në Kampionatin spanjoll, këtë radhë kundër Getafes.
Takimi i zhvilluar të shtunën mbrëma në Coliseum Alfonso Perez, ndërmjet Getafes dhe Barcelonës, ka përfunduar me fitoren prej 1-0 të skuadrës mysafire.

Të vetmin gol për Blaugranët e shënoi Leo Messi, i cili pranoi një top nga Xavi për të shënuar në portën e Vladimir Stojkovic (19’).

Me këtë fitore Barca vazhdon të udhëheqë Kampionatin me nëntë pikë përpara Real Madridit, që sonte zhvillon ndeshjen e javës së 31-të kundër Recreativo Huelvas