Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 NBA: Lakers mbyllin sezonin me fitore ndaj Jazz

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Da'kniFe
V.I.P.
V.I.P.
avatar

Postimet : 142
Vendodhja : K.Amenic.ë
Puna / Hobi : Drejtor....

MesazhTitulli: NBA: Lakers mbyllin sezonin me fitore ndaj Jazz   Wed Apr 15, 2009 7:49 amNBA: Lakers mbyllin sezonin me fitore ndaj Jazz


Andrew
Bynum ka shënuar 22 pikë për të ndihmuar ekipin e Los Angeles Lakers të
mbyllë sezonin e rregullt në National Basketball Association me fitore
125-112 ndaj Utah Jazz.
Lakers shënuan fitoren e gjashtë
radhazi në shtëpi dhe kjo ishte një paralajmërim i mirë për ta që do të
takohen pikërisht me Utah në rundin e parë të play-offit, që fillon
vikendin e ardhshëm.

Lakers patën nevojë për gjashtë ndeshje, për të mposhtur Utah në rundin
e dytë të sezonit të kaluar, por këtë sezon Jazz nuk e kanë vrullin e
sezonit të vjetshëm.

Pau Gasol shënoi 20 pikë dhe nëntë kërcime, Kobe Bryant dhe Lamar Odom
shënuan nga 16 pikë secili dhe Sasha Vujacic kontribuoi me 15 pikë për
Lakers.

Deron Williams ndihmoi me 25 pikë dhe 13 asistime për Jazz, ndërsa rezerva Andrei Kirilenko shënoi 20 pikë.

Lakers tashmë kanë të siguruar kreun e Konferencës Perëndimore dhe do
të kenë përparësinë e fushës vendore në ndeshjet e play-offit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
NBA: Lakers mbyllin sezonin me fitore ndaj Jazz
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Sport-
Kërce tek: