Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi.
Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumPortaliKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

 

 Ibra lëvdon portierët para derbit italian

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Amir
Moderator
Moderator
Amir


Postimet : 412
Vendodhja : Dardanë'
Puna / Hobi : Hacker

Ibra lëvdon portierët para derbit italian Empty
MesazhTitulli: Ibra lëvdon portierët para derbit italian   Ibra lëvdon portierët para derbit italian Icon_minitimeSat Apr 18, 2009 8:47 am

Ibra lëvdon portierët para derbit italian F.0418100104384_m
Të shtunën mbrëma Juventusi dhe Interi takohen në Torino për Derby d’Italia, në një ndeshje e cila do t’i jepte fund çdo shprese të bardhezinjve për Scudetto, nëse ata nuk shënojnë fitore.

Para ndeshjes ka pasur komente të shumta, në lidhje me atë se cilët do të jenë lojtarët kyç në këtë përballje, ndërsa sulmuesi i Interit, Zlatan Ibrahimovic, i cili më herët ka luajtur edhe për Juvetusin, beson se ata do të jenë pikërisht dy portierët: Gianluigi Buffon dhe Julio Cesar.

“Të gjithë e dinë se të dyja skuadrat kanë portierë të shkëlqyer. Kur kam luajtur për Juventusin, Buffoni ishte portieri më i mirë në botë dhe ishte shumë vështirë t’i shënosh gol në stërvitje”.

“Pastaj kur erdha tek Inter, takova Julio Cesarin, dhe më duhet të them se në këto tre vitet e fundit, ai është përmirësuar shumë dhe ka arritur nivelin e Buffonit, prandaj është vështirë të shënosh edhe në portën e tij”.

“Mendoj se prania e dy portierëve në fushë do të jetë vitale për të dyja skuadrat”, ka thënë Ibrahimovic për “Inter Channel
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ibra lëvdon portierët para derbit italian
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ibra lëvdon portierët para derbit italian
» Ibra: Do ta mposhtim Juven
» Lexoo para se te postoshh !!
» Leni mesazh para welcome screen'it
» Kthimi i PC-s Tuaj Para 1muaji apo Me Afer

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Sport-
Kërce tek: