Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Pese keshilla për rritjen e rankut te blogut tuaj ne Google!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Pese keshilla për rritjen e rankut te blogut tuaj ne Google!   Sat Dec 05, 2009 2:02 am1. Zgjidhni Keywords dhe Keyword PhrasesChoose per te cilat
deshironi qe faqja juaj te shfaqet lart ne listen e Google. Për
shembull, unë dua qe blogu im te renditet lart kur kerkohet fraza,
“tutoriale shqip”. Aktualisht ka rreth 586.000 faqe qe përdorin këtë
term kështu që unë do të duhet të bëjë gjithçka në fuqinë time për të
konkurruar me këto web faqe për të marrë postin në faqen e parë të
Google. Gjithashtu duhet patur kujdes ne zgjedhjen e keywords, pasi
duhet te jene te tilla qe te kene lidhje mepermbajtjen e blogut tuaj
dhe kur nje user te shofi faqen te kete interes ta lexoje.

2. Perdorimi i Keyword ne titullin e blogut tuaj ka shume
rendesi persa i perket renditjes ne google. Nje tjeter arsye per te
perdorur keyword ne titullin e blogut eshte qe tju jepni users nje ide
te sakte per permbajtjen e faqes suaj.

3. Perdorni keywords ne tekstin e blogut tuaj. Kjo nuk do te
thote qe te shkruhet me vend e pa vend pasi perseritja e shpeshte e nje
fjale penalizohet nga motoret e kerkimit, interpretohet si spam.
Perdorimi i mire i keywords ne tekstin e blogut tuaj do beje te mundur
qe motoret e kerkimit ta kategorizojne faqen tuaj ne vendin e duhur ne
baze te permbajtjes qe ka blogu. Ne kete menyre kur nje user te kerkoje
me keyword qe ju keni zgjedhur google do ti propozoje te vizitoje edhe
faqen tuaj.

4. Mundohuni te fitoni sa me shume backlinks, dmth link drejt
blogu tuaj ne faqet e tjera. Kete mund ta beni duke i kerkuar nje shoku
apo nje te njofturi te vendosi nje link ne faqen e vet drejt blogut
tuaj. Nje menyre tjeter eshte te shtoni faqen tuaj ne direktorite qe
ndodhen ne web. Reklamoni blogun tuaj neper formuet e ndryshme te cilat
lejojne kete gje. Ne kete menyre PageRank i faqes suaj do te ritet dhe
renditja e saj ne google do te jete me e larte.

5. Kijoni blogun tuaj me faqe html statike pasi google dhe
motoret e tjeret te kerkimit nuk i kane qejf faqet dinamike. Ne qofte
se faqet tuaja jane dinamike mundohuni te gjeni nje plugin qe i
shendron ne faqe .html./burimi/abcforum.info-lonny! 'ndalohet kopjimi'
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
Pese keshilla për rritjen e rankut te blogut tuaj ne Google!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: