Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 5 keshilla për rritjen e rank te blogut tuaj ne Google

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: 5 keshilla për rritjen e rank te blogut tuaj ne Google   Fri Dec 04, 2009 12:46 pm

5 keshilla për rritjen e rank te blogut tuaj ne Google

1. Zgjidhni Keywords dhe Keyword PhrasesChoose per te cilat deshironi qe faqja juaj te shfaqet lart ne listen e Google. Për shembull, unë dua qe blogu im te renditet lart kur kerkohet fraza, “tutoriale shqip”. Aktualisht ka rreth 586.000 faqe qe përdorin këtë term kështu që unë do të duhet të bëjë gjithçka në fuqinë time për të konkurruar me këto web faqe për të marrë postin në faqen e parë të Google. Gjithashtu duhet patur kujdes ne zgjedhjen e keywords, pasi duhet te jene te tilla qe te kene lidhje mepermbajtjen e blogut tuaj dhe kur nje user te shofi faqen te kete interes ta lexoje.

2. Perdorimi i Keyword ne titullin e blogut tuaj ka shume rendesi persa i perket renditjes ne google. Nje tjeter arsye per te perdorur keyword ne titullin e blogut eshte qe tju jepni users nje ide te sakte per permbajtjen e faqes suaj.

3. Perdorni keywords ne tekstin e blogut tuaj. Kjo nuk do te thote qe te shkruhet me vend e pa vend pasi perseritja e shpeshte e nje fjale penalizohet nga motoret e kerkimit, interpretohet si spam. Perdorimi i mire i keywords ne tekstin e blogut tuaj do beje te mundur qe motoret e kerkimit ta kategorizojne faqen tuaj ne vendin e duhur ne baze te permbajtjes qe ka blogu. Ne kete menyre kur nje user te kerkoje me keyword qe ju keni zgjedhur google do ti propozoje te vizitoje edhe faqen tuaj.

4. Mundohuni te fitoni sa me shume backlinks, dmth link drejt blogu tuaj ne faqet e tjera. Kete mund ta beni duke i kerkuar nje shoku apo nje te njofturi te vendosi nje link ne faqen e vet drejt blogut tuaj. Nje menyre tjeter eshte te shtoni faqen tuaj ne direktorite qe ndodhen ne web. Reklamoni blogun tuaj neper formuet e ndryshme te cilat lejojne kete gje. Ne kete menyre PageRank i faqes suaj do te ritet dhe renditja e saj ne google do te jete me e larte.

5. Kijoni blogun tuaj me faqe html statike pasi google dhe motoret e tjeret te kerkimit nuk i kane qejf faqet dinamike. Ne qofte se faqet tuaja jane dinamike mundohuni te gjeni nje plugin qe i shendron ne faqe .html.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
5 keshilla për rritjen e rank te blogut tuaj ne Google
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Këshilla psikologjike
» Këshilla Shpirtërore
» Keshilla Shpirterore
» Këshilla Jetësore
» Këshilla

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: