Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Pastro pc tuaj nga memoria.!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Pastro pc tuaj nga memoria.!   Sat Dec 05, 2009 1:43 am

1. Djathtas-klikoni mbi desktop dhe zgjidhni New-Shortcut
2. Në vendin Lloji i sendit shkruaj këtë kod:% windir% \ system32 \ advapi32.dll rundll32.exe, ProcessIdleTasks
3. Kliko Next
4. Emri si Memory Clear
5. Klikoni Finish.
Tani sa herë që ju shikoni që kompjuteri juaj është duke punuar ngadalë
shkojnë në këtë ikonë dhe kliko tek ajo, pa ristartoni PC tuaj do të
hapte kujtesë dhe për përshpejtimin e proceseve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
Pastro pc tuaj nga memoria.!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: