Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Gjuha Html Kodeve (T`Shenuara Shqip dhe Per Qka Sherbjen )

Shko poshtë 
AutoriMesazh
lenti-hack1
Super moderator
Super moderator
avatar

Postimet : 948
Vendodhja : petrofc
Puna / Hobi : programer

MesazhTitulli: Gjuha Html Kodeve (T`Shenuara Shqip dhe Per Qka Sherbjen )   Sat Apr 25, 2009 3:25 am

Shenjat / Tags Përshkrimi
<html>...</html> Definicion dokumentin në HTML, ky tag duhet të shkruhet në çdo fillim dhe përfundim të dokumentit
<title>...</title> Titulli i dokumentit
<head>...</head> Koka e dokumentit
<body>...</body> Trupi i dokumentit
<body bgcolor="XXXXXX"gt; Ngjyra e faqes të dokumentit ku XXXXXX është në hekzadecimal
<B>...</B> Texti më i trashë
<em>...</em> Tekst në italikë
<u>...</u> Tekst i nënvizuar
<font face=Emrin e shkronjave>...</font> Ndryshon llojin e shrimit
<font size=X>...</font> Madhësia e shkronjave ku X është një vlerë prej 1 deri në 7
<font color="#XXXXXX">...</font> Tekst me ngjyra ku XXXXXX është në vlerë hekzadecimale
<big>...</big> Teksti me shkronja më të mëdha
<small>...</small> Teksti me shkronja më të vogla
<center>...</center> Centron çdo element që është në këtë tag
<code>...</code> Teksti në formatin "kodë"
<br>...</br> Paragraf
<p>...</p> Paragraf me hapsirë
<p align=center>...</p> Paragraf i centrum
<p align=left>...</p> Paragraf i radhitur majtas
<p align=right>...</p> Paragraf i radhitur diathtas
<blockquote>...</blockquote> Paragraf i rikthym
<basefont>...</basefont> Llojin e shronjave
<cite>...</cite> Tekst i pjerrur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Gjuha Html Kodeve (T`Shenuara Shqip dhe Per Qka Sherbjen )
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Zbulohet nje shkrim i lashte shqip, 2800 vjet me pare
» Gjuha shqipe mendohet te jete gjuha e trete me e vjeter
» Të përbetuarit, Mallkimet, Urimet në shqip
» Gjuha e trupit njerezor
» Gjuha e Zemres

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Gjuhe Programuese-
Kërce tek: