Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Bayerni shfryn nervozën, Wolfsburgu përforcon kreun

Shko poshtë 
AutoriMesazh
HAJDUK-MAN
Antarë 10 %
Antarë 10 %
avatar

Postimet : 166

MesazhTitulli: Bayerni shfryn nervozën, Wolfsburgu përforcon kreun   Sun Apr 12, 2009 3:03 am

Bayerni shfryn nervozën, Wolfsburgu përforcon kreun


Pas
dy dështimeve të fundit ndaj Wolfsbourgut dhe Barcelonës, kampioni i
Gjermanisë, Bayern Munich, duket se ka rimarrë veten duke nxjerrë
nervozizmin mbi Eintracht Frankfurtin, të cilin e mposhti me rezultat
4-0 të shtunën në Allianz Arena.
Serinë e golave për
bavarezët e hapi mesfushori francez Frank Riobery, i cili shënoi që në
minutën e tretë të lojës, ndërsa rezultat e dyfishoi sulmuesi italian
Luca Toni në minutën e 17-të. Dhjetë minuta para fundit të pjesës së
parë Bayerni trefishoi rezultatin me golin e Lucios.

Për rezultatin përfundimtar të ndeshjes u përkujdes mesfushori gjerman
Bastian Schweinsteiger, i cili shënoi porsa filloi pjesa e dytë (48’).

Nga ana tjetër, Wolfsburgu ka përforcuar kreun e tabelës me fitoren
prej 2-1, si mysafir i Monchengladbach, duke u larguar tre pikë nga
Hamburgu që të dielën e viziton Mercedes Benz Arena për t’u përballur
me Stuttgartin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Bayerni shfryn nervozën, Wolfsburgu përforcon kreun
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Sport-
Kërce tek: