Postimet : 412
Vendodhja : Dardanë'
Puna / Hobi : Hacker

Wolfsburg ruan kreun, Bayern mban hapin Empty
MesazhTitulli: Wolfsburg ruan kreun, Bayern mban hapin   Wolfsburg ruan kreun, Bayern mban hapin Icon_minitimeSun Apr 19, 2009 3:15 am

Wolfsburg ruan kreun, Bayern mban hapin F.0418185504379_m
Skuadra liderë në Bundsliga, Wolfsburg, ka shënuar fitore me rezultat prej 2-1 në Volkswagen Arena, kundër Bayer Leverkusenit, për të mbajtur diferencën prej tre pikësh kundrejt Bayern Munichut, që e ka shënuar fitore minimale si mysafir i Arminia Bielefeldit.
Golashënues i dyfishtë për Wolfsburgun ishte Grafite, i cili golin e parë e shënoi nga pika e bardhë (23’), ndërsa pas barazimit të Toni Kroos (53’), pesë minuta pa përfunduar koha e rregullt, Grafite shënoi golin e fitores për skuadrën vendase.

Bayern Munichu vazhdon ta ndjekë Wolfsburgun në garën për titull në Kampionatin gjerman, pasi në ndeshjen e të shtunës në Schüco Arena, e ka mposhtur me rezultat minimal Arminia Bielefeldin. Të vetmin gol në ndeshje e shënoi sulmuesi italian Luca Toni (64’).