Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Shpejto Cdo Program...!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Crespy
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 162

MesazhTitulli: Shpejto Cdo Program...!!   Sat Apr 11, 2009 11:57 pm

--------------------------------------------------------------------------------

Shpejtoni cdo program sipas ketij procesi:


1.Hapeni programin te cilin doni te shpejtoni
dhe shtypeni CTRL - ALT - DELETE dhe do tju hapet
Task Manager shkoni tek Tabi PROCESSES dhe p.sh ke hap Winampin dhe
dhe do ta gjeni me emrin winamp.exe(demethene me prapashtese .exe) klikoni mbi te me te djathten e mausit
dhe shkoni tek SET PRIORITY dhe zgjidhni HIGHT ose LOW i kuptoni kto ( me e shpejta dhe me e ngadalshmja) ka edhe opcione te tjera......ktu klikon njeret nga opcionet hapet njer dritare ku shkrun Warning ju klikoni OK

Per te verejt ndryshimin do levizjani winampin neper desktop dhe do te shihni se
sa shpejt do te leviz pa mos u bllokuar dhe gjithashtu hapet shpejt....................
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Shpejto Cdo Program...!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: