Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Nje virus i ri, i pa ndalur.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Nje virus i ri, i pa ndalur.   Fri Dec 04, 2009 1:09 pm

hiq ma pas se 1 muaj ky virus vetem se po perhapet ne treg dhe po tregohet i pa ndalshem. nga antivirusat nod32 dhe kaspersky.
ne keta dy antivrusa ne verzionet e fundit me te gjitha updatet e kam testuar une dhe nuk e detektojn ket virus.
nod32 e detekton si virus por nuk mund ta gjej per me fshi.
kurse kaspersky nuk e njef si virus.

ja nji foto si duket.ky antivirus shkatkon pak probleme ne tastatur disa taste nuk te punojn kurse ato që të punojn jan shum pak dhe me disa e ristarton kompjuterin dhe e shym.
shumica e viktimave po blejn tastjera shkaku i keti virusi..

per ata që jan viktima të keti virusi mund ta me dor të lir pasi antivirusi spo mund ta ndal..

mas pari shko:
Start Run shkruje: C/Win
nëse je viktim e virusit atëher shfaqen këto file.

Ky imazh është zvogluar, për ta parë imazhin me dimenzione origjinale kliko këtu.


nëse i keni këto ristartoje pc-n hyn me safe mode dhe me userin administrator.
shko: Start run: shkruje C:/win dhe fshij dellete keto 3 file.
restartoje pc-n dhe problemi osht zgjidh

ky virus vjen si nji folder standart me ikon të njejt zakonisht nëpër usb bahet transferi duke e mar nga kompjuteri që osht i infektuar.
shiqo në foto si mund ta dalloni folderin e infektuarkëtë zgjedhje mund ta mesoni vetem ne forumin ton (kosovaforce) sepse nuk egziston dikund tjeter.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
Nje virus i ri, i pa ndalur.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: