Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Moratti: Skam asgjë kundër Juves, por jam kundër racizmit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
HAJDUK-MAN
Antarë 10 %
Antarë 10 %
avatar

Postimet : 166

MesazhTitulli: Moratti: Skam asgjë kundër Juves, por jam kundër racizmit   Tue Apr 21, 2009 6:25 amMoratti: Skam asgjë kundër Juves, por jam kundër racizmit


Presidenti
i Interit, Massimo Moratti, nuk ka asgjë kundër Juventusit pas
ndëshkimit të këtij ekipi me një ndeshje pa publik për shkak të
fyerjeve raciste në derbin e të shtunës.
Mario Balotelli
gjatë të shtunës ishte cak i sulmeve raciste nga ana e fansave të
Juventusit, ndërsa presidenti Moratti deklaroi pas ndeshjes se po të
ishte në fushë do t’i tërhiqte lojtarët në zhveshtore.

Juve fitoi dënim me një ndeshje pa publik, vendim ndaj të cilit është ankuar Zonja e Vjetër.

“Fjalët e mia të së dielës nuk ishin kundër Juventusit, por vetëm në
funksion të asaj që të kuptohet se është e nevojshme të gjendet një
zgjidhje për problemin. Ajo çfarë ngjau nuk ishte e bukur dhe është e
nevojshme të gjendet një zgjidhje për të ardhmen, që të mos
përsëritet”, ka shtuar Moratti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Moratti: Skam asgjë kundër Juves, por jam kundër racizmit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ritual - kundër grindjeve
» Asgjë më hyjnore se jeta nuk ka!
» Hudhra kundër së keqes !
» Mbrojtja kundër Magjisë
» Hata Joga kundër stresit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Sport-
Kërce tek: