Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Antarë 10 %
HAJDUK-MAN

Postimet : 166

Arsenali rikthen rezultatin Empty
MesazhTitulli: Arsenali rikthen rezultatin   Arsenali rikthen rezultatin Icon_minitimeSun Apr 12, 2009 3:00 am

Topçinjtë e Arsenalit kanë arritur të rikthehen nga disavantazhi 1-0 në pjesën e parë, për të shënuar katër gola në pjesën e dytë dhe për të fituar me rezultat thellë 4-1 në ndeshjen si mysafir i Wigan Athletic.

Mido iu dha vendasve një epërsi të hershme, kur shënoi pas 18 minutash lojë në JJB Stadium, por dy gola të shënuar në pjesën e dytë nga Theo Walcott (61') dhe zëvendësuesi Mikael Silvestre (71') ia sollën barazimin dhe epërsinë ekipit të Arsene Wenger.

Për të siguruar gjithçka Arsenali shënoi edhe dy gola të tjerë, të dy në kohën shtesë të lojës, me anë të Andrey Arshavin dhe Alexandre Song.

Kjo ishte ndeshja e 18 radhazi e Arsenalit si i pamposhtur. Fitorja e forcon pozitën e katërt për topçinjtë, që tash mbledhin 61 pikë.