Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Button i bukur si nform t'ujit dyqysh :P

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Da'kniFe
V.I.P.
V.I.P.
avatar

Postimet : 142
Vendodhja : K.Amenic.ë
Puna / Hobi : Drejtor....

MesazhTitulli: Button i bukur si nform t'ujit dyqysh :P   Sun Apr 12, 2009 4:01 am

Button i bukur si nform t'ujit dyqysh :P
1.Krijoni doc. te ri:

2.Foruegroundit ja boni ngjyren:

3.E mushni backgroundin:

4.Meni rounded recentagle tool:

5.Krijoni shape te re me ngjyre te kaltert te qelt:

6.Shkoni blending options:

7.Fitoni keto:

8.Shkoni shape tool, dhe merni kete shape;:

9.Qiten me ngjyre te bardhe:

10.Shkoni blending options:


Fitoni keto:

11.Merni Rectangular Marquee Tool krijoni si ma posht:

12.Gradient toolin e boni:

13.Fitoni:

14.Opacity si ne foto:

15.Rezultati perfundimtar:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Button i bukur si nform t'ujit dyqysh :P
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Magjia e numrave
» Mendimet negative, nxitese te semundjeve
» Çfare eshte nje mendje e hapur?
» Forma e fytyrës tregon shenjën e horoskopit
» Ese nga Jiddu Krishnamurti

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Dizajni Kompjuterik :: Mësime/Tutoriale Për Dizajn-
Kërce tek: