Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Krijona buttona te navigacionit per website ne anen e majte...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Da'kniFe
V.I.P.
V.I.P.
avatar

Postimet : 142
Vendodhja : K.Amenic.ë
Puna / Hobi : Drejtor....

MesazhTitulli: Krijona buttona te navigacionit per website ne anen e majte...   Sun Apr 12, 2009 3:58 am

Krijona buttona te navigacionit per website ne anen e majte...
1.Krijoni document te ri me permasa si ne foto:

2.Merni Recatngular Maeque tool:

3.Krijoni shape me ngjyre te bardhe:

4.Shkoni blending options dhe ndreqni:5.Duhet te fitoni:

6.Tani merni Rectangle tool:

7.Krijoni shape si me poshte:

8.Tash merni pen tool:

9.Krijoni Anchor Point si ne foto:

10.Tash klikoni ne Anchor Point, dhe me ndihmen e pen tool ju fitoni:

11.Krijoni layer te ri dhe mbusheni me te zeze:

12.Tash ne blending options perdorni:13.Duhet te fitoni:

14.Ja boni copy sa her te u duhet:

15.Shtoni textin dhe rezultati perfunditmtar:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Krijona buttona te navigacionit per website ne anen e majte...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Magjia e numrave
» Simbolika dhe kuptimi i Unazave
» Alfabeti i bestytnive
» Rruga e dorës së majtë dhe rruga e dorës së djathtë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Dizajni Kompjuterik :: Mësime/Tutoriale Për Dizajn-
Kërce tek: