Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Arsenali rikthen rezultatin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
HAJDUK-MAN
Antarë 10 %
Antarë 10 %
avatar

Postimet : 166

MesazhTitulli: Arsenali rikthen rezultatin   Sun Apr 12, 2009 3:00 am

Arsenali rikthen rezultatin
Topçinjtë e Arsenalit kanë arritur të rikthehen nga disavantazhi 1-0 në pjesën e parë, për të shënuar katër gola në pjesën e dytë dhe për të fituar me rezultat thellë 4-1 në ndeshjen si mysafir i Wigan Athletic.

Mido iu dha vendasve një epërsi të hershme, kur shënoi pas 18 minutash lojë në JJB Stadium, por dy gola të shënuar në pjesën e dytë nga Theo Walcott (61') dhe zëvendësuesi Mikael Silvestre (71') ia sollën barazimin dhe epërsinë ekipit të Arsene Wenger.

Për të siguruar gjithçka Arsenali shënoi edhe dy gola të tjerë, të dy në kohën shtesë të lojës, me anë të Andrey Arshavin dhe Alexandre Song.

Kjo ishte ndeshja e 18 radhazi e Arsenalit si i pamposhtur. Fitorja e forcon pozitën e katërt për topçinjtë, që tash mbledhin 61 pikë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Arsenali rikthen rezultatin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Sport-
Kërce tek: