Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Macheda mban Manchesterin në krye

Shko poshtë 
AutoriMesazh
HAJDUK-MAN
Antarë 10 %
Antarë 10 %
avatar

Postimet : 166

MesazhTitulli: Macheda mban Manchesterin në krye   Sun Apr 12, 2009 2:59 am

Macheda mban Manchesterin në krye
Frederico Macheda edhe një herë doli të jetë heroi i Manchester United, pasi shënoi golin e dytë, atë të fitores përballë Sunderlandit.
Djajtë e kuq kaluan në epërsi të hershme me anë të mbrojtësit anglez Paul Scholes, i cili shënoi në minutën e 19-të të ndeshjes, pas një harkimi të sulmuesit Wayne Rooney.

Por vendasin në anën tjetër nuk u dorëzuan përballë kampionëve dhe dominuan fundin e pjesës së parë, pavarësisht se nuk shënuan. Kjo u shpërblye në pjesën e dytë kur Sundeland barazoi me anë të sulmuesit Kenwyne Jones dhjetë minuta pas fillimit të pjesës së dytë.

Heroi i ndeshjes së kaluar në Ligën Premier, asaj përballë Aston Villas, Frederico Macheda, doli sërish të ishte pika vendimtare e fitores së Manchesterit.

I riu italian u fut në lojë sërish si zëvendësues, kësaj here i Berbatov, dhe arriti të shënojë që në minutën e parë të inkuadrimit të tij, që doli të ishte sërish goli i fitores.

Fitorja rikthen Manchesterin në krye të tabelës së Premier League ku për dy orë qëndroi Liverpooli, që tash ka një pikë më pak. Ekipi i Sir Alex Ferguson ka edhe një ndeshje më pak të zhvilluar.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Macheda mban Manchesterin në krye
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Cka është Shpresa (të shpresuarit)!
» Si mbërriti Janullatos në krye të Kishës Autoqefale të Shqipërisë
» Fantazmat
» Shtepia e Bardhe dhe fantazmat
» Budizmi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Sport-
Kërce tek: