Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Krijimi i Progres Barit ne Visual Basik

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Crespy
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 162

MesazhTitulli: Krijimi i Progres Barit ne Visual Basik   Sun Apr 12, 2009 12:33 am

Krijimi i Progres Barit ne Visual Basik
'No Declarations
'Place a ProgressBar in a form
'Place a Label labeled a Percent (%) sign
'place a label named lblPercent
Private Sub Form_Load()
mdiMain.Enabled = False
End Sub

Private Sub Timer1_Timer()
On Error GoTo F:
Screen.MousePointer = vbHourglass
With ProgressBar1
.Value = .Value + 1
lblPercent.Caption = .Value
End With
Exit Sub
F:
If Err.Number = 380 Then
'the following are the functions
'that I have to work in Background
'You may add other code here as per your need
With mdiMain
.mnuPerform.Enabled = False
.mnuModify.Enabled = False
.mnuReport.Enabled = False
.mnuOffices.Enabled = False
.mnuPersonal.Enabled = False
.mnuOfficial.Enabled = False
.mnuBackup.Enabled = False
.mnuReinstate.Enabled = False
.mnuUpdate.Enabled = False
.mnuLogOff.Caption = "Log on"
Screen.MousePointer = vbNormal
End With
Unload Me
mdiMain.Enabled = True
End If
End Sub
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Krijimi i Progres Barit ne Visual Basik
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Krijimi i qytetërimeve
» Universi - Krijimi i Gjithesise
» Hena nje satelit artificial ! ? Ne se eshte keshtu,kush e 'parkoi'atje.?
» Ferri dhe Parajsa
» Mitet e Krijimit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: