Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Si ta rifreskojm shpejtesin e internetit...!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Crespy
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 162

MesazhTitulli: Si ta rifreskojm shpejtesin e internetit...!!   Sun Apr 12, 2009 12:29 am

Si ta rifreskojm shpejtesin e internetit...!!
Si Te Rrisim Shpejtesin E Internetit
Per ta ber Kete , duhet ti Keni previligjet E Administratorit ...

Per te hyre sikur Administrator...duhet tja beni keshtu..:

Shkoni Start --> Log Of ... --> Log Of
Pasi te Dilni Nga Nga Username Qe Jeni Duke Perdorur Dhe Ju
Parashtrohet Pyetje Se Ne Cilin Username Doni Te Kyceni Ne Windowsin
Tuaj ju Veproni Atl + CTRL Del dhe kur te ju Paraqitet Nje Dritare e
Vogel Shkruani Administrator Dhe Shtypeni Enter
Tash jeni te kyqur si Administrator dhe mundemi tja fillojm....

Kjo Ishte Saper Tu Kycur Sikur Administrator..

===============================================


Tash pasi qe jemi te Kyqur Sikur Administrator Mundemi Tja Fillojm...

Klikoni Ne .. Start --> RUN --> gpedit.msc dhe Shtypeni Enter

Do te ju hapet nje faqe ku do te duhet te veproni:


Hapeni "local computer policy"

Hapeni "administrative templates"

Hapeni "network"

Hapeni "QoS Packet Scheduler"

Ne Anen e djatht te dritares klikoni ne "limit reservable bandwidth" Dhe klikoni ne "enabled"

Pak me posht pasi qe ta beni "Enabled" shkoni ne "Bandwidth limit %"
dhe ndrojeni ate prej ne 20 (apo sa eshte) ne 0 dhe klikoni OK....

Pastaj restartoni PC-ne dhe kycuni ne modin normal......dhe to ta shihni ndryshimin...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si ta rifreskojm shpejtesin e internetit...!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Interneti VS Libri

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: