Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Mi lidh 2 pc...!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Crespy
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 162

MesazhTitulli: Mi lidh 2 pc...!!   Sun Apr 12, 2009 12:28 am

Mi lidh 2 pc...!!Kablli kryq quhet "cross over" nese planifikon ta blesh ne shitore. Ne
te dy anet e kabllit jane konektore te njejte RJ-45, vetem fijet jane
te lidhura ndryshe.
Konfigurimi i kompjuterit te pare:
IP: 192.168.0.1
Subnet mask: 255.255.255.0

Konfigurimi i kompjuterit te dyte:
IP: 192.168.0.2
Subnet mask: 255.255.255.0

Ne te dy kompjuteret e shenon workgroup-in me emer te njejte dhe aktivizon file & print sharing
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Mi lidh 2 pc...!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: