Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Përshpejto hardiskun external

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Crespy
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 162

MesazhTitulli: Përshpejto hardiskun external   Sun Apr 12, 2009 12:19 am

Ky Tweak ështe Shum i thjesht dhe Funksiunues Ju do ta Shiheni Në Hapat E Më Poshtëme
Si me Perfërcu Një external hard drive

1.Shko My Computer >>Manage
2.Kliko në Device Manager
3.Hap Disk Drives Dhe Gjeje Vendodhjen e External Drive ne List
4.Kliko me Tast Djatht Dhe Zgjedhe Propertis
5.Shko Në Policies tab Dhe Zgjedhe Optimize for performance
6.Pastaj,Aktivizoje (enable) Piken Write caching dhe advanced performance .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Përshpejto hardiskun external
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: