Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Instalo Linux ne Windows

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Crespy
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 162

MesazhTitulli: Instalo Linux ne Windows   Sun Apr 12, 2009 12:18 am

Tung,"Linux" mesiguri kini ngu per to,osht Sistem Operativ,shum i njoftun

edhe ne shumicen e rasteve e perdorin njerzit qe kan pak njohuri

rreth PC...Pra une do tju tregoj se qysh te instaloni LINUX ne Windows

dmth pa e fshi Windows pa fshi sen hiq !

Shkojm:

Shkarko Wubi

Shkarko Ubuntu 7.04 Alternate

Kur ti shkarkoni kto 2 file,e hapim Wubi dhe shkoni sipas fotove:

I rregullojm krejt si ne foto,veq tek User & Pass e boni qysh doni ju dhe klikojm INSTALL

Masi qe te Instalohet Ju del a kini deshir me e Restartu PC...Ju klikoni qe po

dhe kur tju ndezet PC,para se te del Boot Screen do tju del me zgjedh

se ne cilin OS doni me hi...Per Linux shkrun "Ubuntu" pa thonjez,ndersa

per XP ju del "Microsoft Windows XP Professional" njelloj pa thonjeza

Dhe Linux do te jet e instaluar tek :

C:\wubi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Instalo Linux ne Windows
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: