Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Si te rrisim shpejtesin ne ADSL

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Crespy
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 162

MesazhTitulli: Si te rrisim shpejtesin ne ADSL   Sun Apr 12, 2009 12:16 am

Do ju tregoj nje shembull te vogel per ta shpejtesuar cable/DSL/ADSL duke e kopjuar kodin me posht, dhe pastaj ta bani paste ne notepad, dhe ta bani save as me formatin .reg.
(por dua te ju tregoj se kjo ka rezultate te papredikueshme, ndokujt mundet te ja shtoje shpejtsin 5 here ma shum, ndokujt nuk do te i ndryshoje asgje. por nuk ka ane negative me sa e di une. nese ka me tregoni)

kodi i pare qe e ban modifikimin per ta ritur shpejtsin:

Kodi:
REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Tcpip\Parameters]
"GlobalMaxTcpWindowSize"=dword:0000ffff

kodi i dyte qe e kthen ne gjendjen e me parshme:

Kodi:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Tcpip\Parameters]
"GlobalMaxTcpWindowSize"=dword:00007fff
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si te rrisim shpejtesin ne ADSL
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Si ti rrisim aftësit e përqëndrimit?
» Si mund ta rrisim energjine tone jetesore?
» Pse nuk mund ta shfrytezojme trurin
» Sekretet e Vullnetit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: