Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Si Te Kontrollojme Hard Dick per probleme

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Crespy
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 162

MesazhTitulli: Si Te Kontrollojme Hard Dick per probleme   Sun Apr 12, 2009 12:15 am

Kur Fikni kompjuterin tuaj,ndoshta disa dosje ose gjera te instaluara ne kompjuter mund te shkaterrohen dhe kjo ndodh normalisht kur ju fkini kompjuterin
Per te Zgjidhur Kete problem vepron ScanDisc qe me perdorimin e tij ne i zgjidhim keto probleme dhe ruajme informacionin qe ato mbajne. aktivizohet si me poshte:

Per te hapur ScanDisck klikojme ne ikonen e My Computer ne Desktop
Pas ksaj selektojme Vendin te cilin Duam te Skanojme

eshte mar nje shembull ne figure
Mbasi e zgjodhem Klikojme ne menune e hapur tek Properties


me pas hapet menuja si vijon,
klikojme te tools dhe me pas tek Error Checking veprojme me Check Nowme pas del menuja
Selektojme automatically fix system errors


mbasi te plotesohet e gjithe del mesazhi perfundimtar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si Te Kontrollojme Hard Dick per probleme
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Si mund ti kontrollojme endrrat tona?
» A e kontrollojme trurin me pak se njerezit parahistorik ?
» Disa probleme Karmike

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: