Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Me ja vjedhur informacionet e 1 web-i

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Crespy
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 162

MesazhTitulli: Me ja vjedhur informacionet e 1 web-i   Sun Apr 12, 2009 12:12 am

Per fillim klikon start pastaj -RUN
ne RUN shkruani NSLOOKUP kliko OK
dhe ju hapet CMD dritarja
ne CMD se pari shkruani SERVER dhe webin cil doni ju psh Google.com dhe kliko ENTER.
pastaj SET TYPE=ANG dhe ENTER
pastaj RECAP dhe Enter
per fund IN -LS -D Google.com dhe enter dhe i merrni informacijonet ci ju duhen

PRA NE DRITAREN E CMD KUR TA HAPNI NGA RUN PO JU SPJEGOJ EDHE NJEHER CKA LYPET ME SHKRU NE CMD

server webin cilin doni psh google.com
set type=any
lets recap
in -ls -d dhe webi psh google.com
dhe me ne fund dua tju them qe me kyt stil nuk mundeni tja vidhni informacionet te gjitha website vjen pytja pse , pse webet shum te mdhej si google.com apo ndonji tjeter smund tha vidhni informaciojnet se e kajn DNS shum te shpejt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Me ja vjedhur informacionet e 1 web-i
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: