Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Këshilla për bukurinë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pRiaam
Administrator
Administrator
avatar

Postimet : 872
Vendodhja : n'Kamenic'ë
Puna / Hobi : HackinG & Designer

MesazhTitulli: Këshilla për bukurinë   Sun Mar 29, 2009 12:49 am

Këshilla për bukurinë


Për buzë atraktive
Fol fjalë të ëmbla.
Për sy të bukur,
Kërkoje të mirën në njerëz.

Për shtat të hedhur,
Ndaje ushqimin me të varfërit.
Për flokë të bukura,
Lëre fëmijën t’i ledhatojë ato një herë në ditë.
Për drejtpeshim,
Ec me të diturit se kurrë nuk do të ecësh vetë.

Njerëzit duhet të përtërihen, të rigjallërohen, dhe të përmirësohen;

Kurrë mos u inatos me askend!
Përkujto, nëse të duhet ndonjëherë një dorë ndihmëse, do ta gjesh në fund të krahut tënd.
Kur të plakesh, ti do të zbulosh se ke dy duar; njërën për t’i ndihmuar vetes, tjetrën për t’iu ndihmuar të tjerëve.

Bukuria e gruas nuk është në rrobat që i vesh,
Trupin që ka, ose mënyrën që ajo i kreh flokët.
Bukuria e gruas duhet të shihet në sytë e saj
Sepse ata janë pasqyrë e zemrës së saj, vendi ku dashuria jeton.
Bukuria e gruas nuk është në kozmetikën e saj,
Por bukuria e vërtetë e gruas reflektohet nga shpirti i saj
Është dashamirësia që ajo me zemër dhuron,
ndjenja që ajo tregon.
Dhe, bukuria e gruas, me kalimin e viteve, vetëm rritet!

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://Deshira-Juaj.WS
 
Këshilla për bukurinë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Këshilla psikologjike
» Këshilla Shpirtërore
» Këshilla për gjumë të mirë
» Këshilla Jetësore
» Këshilla

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Bisedë sipas Qejfit :: Rinia Shqipetare-
Kërce tek: