Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Si te lexojme tekstin kur degjojme nje kenge

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Crespy
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 162

MesazhTitulli: Si te lexojme tekstin kur degjojme nje kenge   Sun Apr 12, 2009 12:11 am

Si te lexojme tekstin kur degjojme nje kenge

Per te lexuar tekstin e nje kenge qe luhet ne media player 9 shkarkohet
nje plugin "Caption e Lyrics Power toy"qe pasi instalohet gjendet
tek winMedia player ne Tools/Plugin
linku shkarkimit
http://www.wmplugins.com/ItemDetail.aspx?ItemID=345
Sigurohu qe ke windows media player version 9 duke klikuar tek Help/about
Nqs versioni eshte nen 9, klikohet ne help/update
=====
nje program tjeter qe gjen tekstet e kengeve eshte evil lyrics
me databaze rreth 5 miljon tekste kengesh
linku shkarkimit http://www.evillabs.sk/evillyrics/download.php
kur programi hapet fut Emrin e kengetarit dhe kengen klikohet kerko anash ne cep lart
jepet komplet teksti kenges i ben select all/copy tekstit
hapet windows mediaplayer/klikohetview/now playing tools/vihet nje pike tek
Lyrics dhe nje pike tek Caption
klikohet anash tek media library del lista e kengeve
ben right klik te titulli kenges qe i ke gjetur tekstin/properties
ben paste tekstin e kopjuar te kutia e mesit koments
==
pasi mbaron kete klikon tek linku i kenges ne liste per ta luajtur me te filluar kenga te luaje do shohesh edhe tekstin poshte
=====
Per Winampin mund te perdoret nje plugin per tekstet Lyrics Master
http://www.wmplugins.com/ItemDetail.aspx?ItemID=346 ose MP3 Manager
=====
Nje player shume me cilesi qe ja vlen te kontrollohet eshte Fubar version 0.82
http://www.foobar2000.org/
programi mp3 formatin e ka te shkruar si mpeg-3
cilesia e zerit e shkelqyer
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si te lexojme tekstin kur degjojme nje kenge
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Leximi i dorës
» Letrat (Tarot)
» Paganizmi te Shqiptarët
» Këngë tradicionale irishe (irlandeze)
» Paganizmi shqiptar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: