Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 BIG BROTHER" - pasqyra e zezë e shqiptarëve "muslimanë"

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pRiaam
Administrator
Administrator
avatar

Postimet : 872
Vendodhja : n'Kamenic'ë
Puna / Hobi : HackinG & Designer

MesazhTitulli: BIG BROTHER" - pasqyra e zezë e shqiptarëve "muslimanë"   Sun Mar 29, 2009 12:47 am

BIG BROTHER" - pasqyra e zezë e shqiptarëve "muslimanë"
Vëllezër dhe motra ne e dimë që prej kur kemi lindur dhe do ta dimë deri sa të vdesim se njeriu është një dhe ai nuk mund të ndahet në dysh e të vazhdojë
të jetojë.
Në aspektin e të shikuarit larg apo kthimi në historinë tonë ne e dimë se ne shqiptarët jemi populli i parë në Ballkan që e kanë pranuar islamin, por na bën të dyshojmë se vallë a do të jenë vetë shqiptarët të parët të cilët do ta anashkalojnë dhe do lënë islamin....
Na bën të dyshojmë për shqiptarët nga janë dhe nga s'janë se ata po largohen nga strofulli i quajtur islam dhe po ikin në drejtin të një hapësire të pa fund dhe jofitimprurëse. Mos ta harrojmë një gjë se ka edhe shqiptarë që janë musliman të vërtet por ata nuk ndërrojnë Zotin e tyre për 70 000 euro që ndoshta nuk do t'ia ndiej erën dhe do i shkoj huq puna e bërë,e pavlefshme, por në islam vlen rregullorja se nëse punon në këtë botë do kesh lumturi në botën tjetër, në botën e ahiretit.....
Ndoshta për momentin janë hutuar nga epshi i madh i kësaj bote, por më pas do të ju kujtohet se kanë shkelur në vendin e gabuar, kanë shkelur në dërrasë të kalbur.....
Në këtë kohë ku mençuria ka arritur nivel të lartë mirëpo ana e të menduarit ka rënë në nivelin më të ulët bile ndoshta diku edhe nën zero shkallë.....
Ndjenjat dhe dëshirat tona kanë hapur një derë të gabuar të quajtur rruga që të shpie në ferrin e xhehenemit, dhe mbyllëm derën e cila të shpinte në lumturinë, kënaqësinë e xhenetit.
Muhamedi s.a.v.s ka thënë me të vërtet gjaku dhe pasuria juaj janë të shenjta, por jo, derisa të takoheni me Krijuesin tuaj.....
Ruajeni, respektojeni dhe nderojeni vlerën e personalitetit dhe dinjitetit njerëzor.
Në këtë garë për fitimin e plagëve, plagë të cilat do t'ju dallojnë në Ditën e Gjykimit si banor të xhehenemit dhe ata të cilët do vuani në jetën pas ringjalljes....
O ju njerëz, pashmangshëm dhe pathyeshëm do t'i riktheheni Allahut të Amshueshëm dhe Ai do t'ju marrë në përgjegjësi për veprat dhe punën tuaj.
O ju njerëz! Ta dini, ta mbani në mend dhe të jeni, të jeni të bindur se mbaroi koha e mosdijes dhe traditave të këqija, që i sollën fatkeqësi të shumta gjinisë njerëzore.
Lëre kënaqësinë e kësaj bote, puno për ahiret........

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://Deshira-Juaj.WS
Crespy
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 162

MesazhTitulli: Re: BIG BROTHER" - pasqyra e zezë e shqiptarëve "muslimanë"   Thu Apr 02, 2009 5:25 am

nuk pajTona me Priaam .

Nuk pajtona pse ?

sepse zoti i don ata qe jon Tolerant dhe hyrja ne shTepi te BigBrother eshte nje knaqsi qe ja vlen me provu dhe mendoj qe nuk ka ktu kurrfar pasqyre te zez vetem mos e ndrro rrugen e Zotit dhe bindi te tjeret qe vetem nje Zot egziston dhe feja e tij dhe Muhamedit a.s. ka qene Feja ISlame 132
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
nobLeMan
Administrator
Administrator
avatar

Postimet : 194
Vendodhja : N'kamenic
Puna / Hobi : Me'CRedit Card

MesazhTitulli: Re: BIG BROTHER" - pasqyra e zezë e shqiptarëve "muslimanë"   Wed Apr 08, 2009 3:48 pm

Pajtona me ty Priaam

Crespy a nuk esht gjynah te dalesh ne tv e te sheh krejt shqiptaria lakuriq e lloj lloj gjera qe behen atyh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.Isn-Creew.ch
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: BIG BROTHER" - pasqyra e zezë e shqiptarëve "muslimanë"   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
BIG BROTHER" - pasqyra e zezë e shqiptarëve "muslimanë"
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» E vërteta mbi magjinë e bardhë dhe magjinë e zezë
» Mace e zezë apo mace e bardhë?
» Magjia e Zezë
» Thenie mbi "Faljen"
» Blood of the "Gods" - Gjaku i "Zotave"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Bisedë sipas Qejfit :: Rinia Shqipetare-
Kërce tek: