Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Si te lidhim kompjuterin me internet me ane te telefonit te shtepis

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Crespy
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 162

MesazhTitulli: Si te lidhim kompjuterin me internet me ane te telefonit te shtepis   Sat Apr 11, 2009 11:47 pm

Si te lidhim kompjuterin me internet me ane te telefonit te shtepis

--------------------------------------------------------------------------------

Ky tutorial eshte per te lidhur internetin ne pc tuaj me ane te telefonit te shtepise (albtelecom)

Se Pari shkojme tek Start , Control Panel , intenet Opsion
ketu klikojme dy her dhe na shfaqet nje tabele
tek tabela shkojme tek connections e me pas Add
pasi te klikoni tek add do na shfaqet nje tabele ku do zgjdhni piken e pare dhe next
tek photne number duhet te shkruani numrin 7171111
klikoni next dhe ne tabelen tjeter vendosni emrin(nje emer cfardo) dhe klikoni finish
pasi klikojme finish na del nje tabel tjeter dhe ne fun te saj kemi tre katrore per te shkruar
tek i pari User Name shkruajme emrin ne kllapa (albtelecom)
tek i dyti Password shkruajme emrin ne kllapa (albtelecom)
te tretin e leme bosh
tesh klikojme Ok dhe tani PC juaj mund te lidhet me internet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si te lidhim kompjuterin me internet me ane te telefonit te shtepis
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Interneti VS Libri
» Domethënia mistike e numrave
» E vërteta mbi Amityville?
» Magjia e zeze
» Pergjimi - Privatesia eshte iluzion

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: