Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Si ti bejm programet ne VB me XP Style

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Crespy
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 162

MesazhTitulli: Si ti bejm programet ne VB me XP Style   Sat Apr 11, 2009 11:45 pm

Me se pari hapim notepad edhe qesim kete kod:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="yes"?>
<assembly xmlns="urn:schemas-microsoft-com:asm.v1" manifestVersion="1.0">
<assemblyIdentity
version="1.0.0.0"
processorArchitecture="X86"
name="CompanyName.ProductName.YourApp"
type="win32"
/>
<description>Your application description here.</description>
<dependency>
<dependentAssembly>
<assemblyIdentity
type="win32"
name="Microsoft.Windows.Common-Controls"
version="6.0.0.0"
processorArchitecture="X86"
publicKeyToken="6595b64144ccf1df"
language="*"
/>
</dependentAssembly>
</dependency>
</assembly>Kete e ruajm si ‘vb6.exe.manifest’ pa thojza dhe e qesim ne direktoriumin ku gjindet VB…
Tani kur do te hapni VB-n gjitha programet do tju dalin ne stilin e XP..
Tani per te bere qe edhe programet tjera qe I ruajm ne si .exe me dal ne stilin e XP-s ne krijojm perseri ne manifest file si me pare qe kemi krijuar ‘vb6.exe.manifest’ por ne vend te vb6 e vendosim emrin si ja kemi ngjitur ne psh ‘isncrew.exe.manifest’ edhe krejt fot dalin ne stilin e XP
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si ti bejm programet ne VB me XP Style
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ekzorcizmi
» Dua te meditoj !
» Joga
» Programet më sekrete të CIA-s
» Ndihme nga Magjia

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: