Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Si Te Konfigurojm filen config.php.new

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pRiaam
Administrator
Administrator
avatar

Postimet : 872
Vendodhja : n'Kamenic'ë
Puna / Hobi : HackinG & Designer

MesazhTitulli: Si Te Konfigurojm filen config.php.new   Sat Apr 11, 2009 2:51 pm

Pasi ta Uplodoni forumin edhe doni ta configuroni config php shkojm kshtu !


Tani hyni Forum\includes\Config.php dhe hapeni editojeni me notepad keto fajlla tek config.php-ja

Kodi:
$config['Database']['dbname'] = 'qetu sheno emrin e DB-s suaj t'hostit'Kodi:
$config['Database']['technicalemail'] = 'emailiyt@domain.com'Kodi:
$config['MasterServer']['username'] = 'ketu userin e DB'


Kodi:
config['MasterServer']['password'] = 'ketu passin e db'

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://Deshira-Juaj.WS
 
Si Te Konfigurojm filen config.php.new
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Bulletin Board dhe CMS :: vBulletin-
Kërce tek: