Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Instalimi I Vbulletinit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Amir
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 412
Vendodhja : Dardanë'
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Instalimi I Vbulletinit   Thu Apr 09, 2009 7:28 am

Për të ekstrakt i dosjeve nga paketa, të hapë dosjen në kompjuterin tuaj aty ku ju shpëtoi vBulletin paketë-drejtë dhe të klikoni në ikonën e saj, atëherë zgjidhni gjitha Ekstrakt nga pop-up menu


Kur unzipping përparimi është i kompletuar, ju do të gjeni se procesi ka krijuar një dosje të re të quajtur ngarkoni një tjetër dhe bëri thirrje do_not_upload.

upload - Kjo dosje përmban vBulletin fotografi që duhet të jetë i ngarkuar për të web serverin tuaj.

Megjithatë, para se ju të ngarkoni fotografi ju duhet të bëjë disa ndryshime në vBulletin configuration file. Kjo skedë ndodhet në përfshin dosje (në kuadër të ngarkoni dosje) dhe quhet config.php.new.

Gjëja e parë që ju duhet të bëni është që të riemërtoni këtë fotografi nga config.php.new të config.php (largimin e përkohshëm. Zgjatje të reja).
Para se ngarkimi i vBulletin fotografi në web serverin tuaj, ju duhet të editoni vBulletin configuration file (includes / config.php) vBulletin për të të treguar se si të komunikojë me bazën e të dhënave tuaja.

Për të ndryshuar të config.php fotografi, e do t'ju duhet për të hapur fotografi në një tekst editor të tilla si Windows ®️ WordPad. (Vini re se ne nuk ju rekomandojmë që të përdorni Windows ®️ Notepad për të redaktuar config.php, si Notepad ka shfaqur probleme të linjës prishet në disa lloje fotografi.)

Skeda është e rëndë komentoi në mënyrë për t'ju ndihmuar të plotësoni informacionin e nevojshëm.

Nga cilësimet në këtë fotografi, vetëm disa nevoja të redaktohen në mënyrë që të krijohet një pune vBulletin configuration file. Paneli Këto janë:

$ config [ 'Database'] [ 'dbname'] Kjo vlerë duhet të jetë për të ndryshuar emrin e shtetit në bazë të dhënash që do të përmbajë vBulletin instalimin tuaj mbi bazën e të dhënave në server.

$ config [ 'Database'] [ 'technicalemail'] Një adresë duhet të hynë këtu. AlTë gjitha mesazhet database error do të
përcillet në e-mail adresën dhënë.

$ config [ 'MasterServer'] [ 'servername'] Kjo përcakton adresën tuaj e bazës së të dhënave në server. Mbi bazën e të dhënave më të instalimeve server është e vendosur në të njëjtin kompjuter si web server, në të cilin rast duhet adresuar te behet 'localhost', përndryshe të përdorin adresën e bazës së të dhënave në server si të furnizuara nga tuaj web host.

$ config [ 'MasterServer'] [ 'username'] Kjo variabël përmban emrin e ofruar nga tuaj për të ju presë për lidhjen tuaj në database server.

$ config [ 'MasterServer'] [ 'password'] Fjalëkalimi që e shoqëron username bazën e të dhënave duhet të regjistrohen
këtu.

SHPRESOJ SE SA DO PAK DO TJU KET NDIHMUAR !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Instalimi I Vbulletinit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Bulletin Board dhe CMS :: vBulletin-
Kërce tek: