Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Si Ti Krijojm Prefix?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fiddanni
Super moderator
Super moderator
avatar

Postimet : 168
Vendodhja : NgaTT .Tej'`e`'
Puna / Hobi : Menaxher

MesazhTitulli: Si Ti Krijojm Prefix?   Sat Apr 04, 2009 4:45 am

Si Ti Krijojm Prefix?

Se pari Shkarkoni Pluginin

Cito :
http://www.2shared.com/file/3870055/496e7b0d/threadprefix_161.html

Pas Shkarkimit Te plugnisit ,oSsht ne rar.
Ne rar gjendet nje follder Upload
ne upload esht
ADMINCP
includes
Fajllat e ketyre dyve (admincp,includes)i uploadoni ne ftp tek ftp://hostiyt.com/upload/admincp (admincp)
ftp://hostiyt.com/upload/includes i upload gjerat qe jan ne kete includes
Pastaj
AdminCP/Plugins & Products/Manage Products/[shto/importo nje produkt] dhe tasht kerko produktin product-extra_threadfields.xml dhe instalon si produkt.
Pas Uploadimit te Keti prdokuti shkon :
AdminCP/Thread Prefixes/Add New Prefix Set
edhe ketu i rregullon.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si Ti Krijojm Prefix?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Bulletin Board dhe CMS :: vBulletin-
Kërce tek: