Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Si te punojme me exploita

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Si te punojme me exploita   Wed Dec 16, 2009 6:27 am

Se pari per te punuar me exploita duhet pasur active perl-in
Per da downloduar shkoni tek http://activestate.com ( Ku mundeni ta zgjedhni active perl-in) ose ja linku i drejtperdrejt per Windows XP ...
http://activestate.com/store/downloa...5-08d58c2648ca


Per te gjetur exploita shkojme
www.milw0rm.com

Dhe me pas zgjedhni ndonjerin nga exploitat
E beni " Copy " , me pas paste n'notepad .
Dhe e Ruani emriiexploitit.pl

Un exploitat zakonisht i ruaj ne C:Perl/bin
Per ta egzekutuar exploitin veprojme keshtu ...1 . Start


2. Run


3. Cmd


4. Pasi te kemi hapur Cmd shohim


C:\Document and Settings\sasser> cd..

5. C:\Document and Settings\cd ..

6.C:\cd perl

7.C:\Perl> cd bin

8.C:\Perl>bin> emriiexploitit.pl

dhe enter ( me pas nvaret per qka o exploiti) .VEREJTJE KUR I EGZEKUTONI EXPLOITAT SHENONI
VETEM ATE ME NGJYRE TE KALTERT
__________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
Si te punojme me exploita
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: HaCkinG-
Kërce tek: