Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Si te ndryshojm MAC addresen

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Si te ndryshojm MAC addresen   Wed Dec 16, 2009 6:20 am

Ne kete tuto do te keni rastin te mesoni se si te ndryshojm MAC addressen.:Shkojm ne My Network Places dhe klikojm me tastin e djath te mausit the zgjedhim Properties.

Tash do te na hapet dritarja e lidhjeve tona te internetit.


Shkojm ne Local Area Connection dhe klikojm me tast te djath dhe zgjedhim perseri Properties.

Ne vazhdim do te na hapet dritarja me opsionet per konfigurimin e ksaj lidhjeje te internetit.
Zgjedhim Client For Microsoft Networks dhe klikojm lart Configure.

Ne vazhdim na hapet dritarje per te konfiguruar opsionet e ktij opsioni.
Me pas zgjedhim lart opsionin Advanced dhe zgjehim Network Address . Ne
te djath na hapet nje text field(Value) dhe e selektojm rrethin e lart
dhe shemojm Mac Addressen__________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
Si te ndryshojm MAC addresen
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: HaCkinG-
Kërce tek: