Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Fshehi Dosjet ne Fotografi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Fshehi Dosjet ne Fotografi   Wed Dec 16, 2009 6:16 am

Pershendetje te gjitheve, ne kete tutorial do tju tregoj se si ti fshehim dosjet tona file apo ndonje gje ne nje

fotografi te formatit "jpg".
Para disa koheve disa gazetar Amerikan afermojn se terroristat Islamik i merrshin dhe dergoshin informacione
permes Ebay, duke i fshehur ne fototgrafit JPG.
Per te gjith te apasionuarit shikoni si ta beni.
Duhet te kemi si software "winRar" e natyrisht nje fotografi jpg qe mund te krojoni me njeher ne Paint.
Ja fillojm duke futur documentin apo dosjen tone ne nje arkiv rar.
Celom CMD duke shkuar keshtu Start-> Run -> dhe e shkruam cmd dhe enter.
Ne skemen e prorompt japim kete komand te thjesht:

copy /b “C:\emri_file.jpg” + “C:\emri_file.rar” “C:\file_i_ri.jpg”

Do te thot nese eshte arkivi per ta mshefur img qe duhet te mbaj dosjen, gjinden ne c:\

file_i_ri.jpg qe mund te visualizohet normalisht si cfare do fotografije tjeter.
Per ta vizualixuar dosjen tjeter ju mjafton te ndrroni emrin prej jpg ne rar, ose me nje software falas

"rinominer.exe"
************************************************** ************************************************** ************
Te nderuar vizitor te Fantazmat .tk

Ne kete tuto do te keni rastin te mesoni se si te fshehim fajlla te ndryshem ne

foto te formatit .JPG.: tuto e punuar ne video.:TuTo ne TXT.:

Se pari i vendosin nje foto dhe nje txt dokument ne nje follder te aferm p.sh.: C/x

dhe hapim Comand Prompt >> START>RUN>CMD

shkojm cd.. deri sa tna mbetet vetem lokacioni i diskut C i hapur.

dhe shkruajm .: C/x

tash jemi ne follderin ku kemi vendosur foton dhe txt dokumentin. shkruajm.:

copy /B Fonts1.jpg + Passwordat.txt secret.jpg

Fonts1.jpg eshte fotoja qe e kam vendosur une ne follder dhe
passwordat.txt eshte txt dokumenti qe e kam vendosur un ne follder.
secret.jpg eshte fajlli ku do ta fshehim fajllin Passwordat.txt.

shkojm ne follderin C/x dhe so te shohim nje foto te emertuar
secret.jpg. shohim qe mund ta hapim normalisht si nje foto por kur e
klikojm me te djathten dhe klikojm Open With... dhe zgjedhim WinRar
Archiver apo ndonje archiver tjeter qe keni ju do te na hapet nje
WinRar dhe do te shohim qe aty do te jen fotoja Fonts1.jpg dhe
passwordat.txt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
Fshehi Dosjet ne Fotografi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Dosjet Paranormale 1
» Dosjet sekrete te KGB-se - UFO
» Dosjet sekrete te KGB-se - UFO 2
» Spiunet Tane! Kush Jane?
» Alienët ekzistojnë, por NASA i fsheh ata

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: HaCkinG-
Kërce tek: