Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Si te organizojme nje DoS attack nga PC i yni ne nje Web

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Si te organizojme nje DoS attack nga PC i yni ne nje Web   Wed Dec 16, 2009 6:09 am

Se pari te ju spjegoje se qka eshte DoS ?

Denial of Service (DoS) jane sulme te ashpra ndaj nje kompjuteri i
vetem , ose nje website ,qe te pengoje qllimisht punen e tyre.

Qka ju nevoitet ?
1- Command Prompt (CMD ose DOS) te cilin qdo windows e ka LOL.
2- Ip-Addressa e faqes te ciles doni tja msyni ;D.

Lind pyetja se si te marr IP te nje site qe po du me ja ba DoS ?
kush nuk din skeni qa te habitni ne kete pjese se eshte lehte dhe do te ju spjegoj se si ta beni kete !
-Shkoni ne CMD(command prompt) dhe aty shkruani :Kodi:

nslookup emri i site-i

t

P.SH

Kodi:

nslookup www.mp3-falas.netDo te ju del aty pak me poshte tani IP adresa e shenjestres

OK nese keni shku sipas hapat mire , atehere do te jeni gati te sulmoni nje faqe apo Server

-Ne CMD shkruani kete kode qe te sulmoni :
Kodi:

ping IP e faqes -l 65500 -n 10000000 -w 0.00001

-n 10000000= kjo eshte vlera e DoS attemps-ave mund ta ndryshoni mvaret
sa doni me ba ju se sa shpesh me qu kerkese aty ne faqe .

IP e faqes kete text e zvendesoni me IP te faqes te ciles ja keni nxjerr .

-w 0.00001 = Kjo eshte koha qe duhet te pritet pas nje sulmi te PIngut

Verejtej :
Mos i largoni -l, -n dhe -w nga komanda sepse atakimi juaj nuk do te jete i efektshem.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
Si te organizojme nje DoS attack nga PC i yni ne nje Web
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: HaCkinG-
Kërce tek: