Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 [WordPress] WordPress Stats Plugin!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: [WordPress] WordPress Stats Plugin!   Sat Dec 05, 2009 2:44 am

Mirë tash deshta të jau paraqes një plugin i cili është vendin 1# në
listen e shtesave për wordpress. Për ata që nuk e dinë WordPress Stats
është një plugin i cili jau mundëson që përmes panelit të
administratorit të shikoni statistikat e faqes suaj dhe me plot gojë
mund të them se është i pakrahasueshëm.

Për ta shkarkuar këtë plugin shkoni këtu dhe mund ta shkarkoni. Për ta
aktivizuar të nevojitet API Key dhe atë mund ta marrësh duke u
regjistruar në WordPress.COM dhe atë mund ta bëni duke klikuar këtu.

Pasi të regjistroheni në WordPress.COM në email do të ju vij një leter
me të dhënat e blogut dhe në fund edhe me API Key-n. Mirpo ekzistonë
edhe një mënyrë tjetër për ta shikuar API celësin tuaj dhe për ta
shikuar atë ndiqni këta hapa: shkoni tek wordpress.com dhe kycuni
pastaj shkoni tek http://dashboard.wordpress.com/wp-admin/profile.php dhe në fillim do ta shikoni edhe API celësin tuaj.

Pasi ta instaloni atë plugin do të jau kërkon API-n dhe ju e shkruani
aty, pastaj do të shikoni se tek Dashboard është shtuar Blog Stats,
klikoni aty shënoni userin edhe fjalkalimin dhe do të shikoni të dhënat
e statistikave.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
[WordPress] WordPress Stats Plugin!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: