Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Fut video në artikullin tënd! [WordPress]

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Fut video në artikullin tënd! [WordPress]   Sat Dec 05, 2009 2:39 am

Tash do te mesojme se si te fusim video
ne artikullin tuaj ne WordPress. Shume nga ju kur krijoni nje blog te
WordPress e keni paksa veshtire sepse ende nuk jeni familjizuar me te,
por kjo do te zgjase shume pak sepse WordPress eshte jashtzakonisht i
lehte per tu mesuar.

Per te futur video ne artikullin tuaj nuk eshte veshtire vetem duhet
ndjekur ca procedura te thjeshta dhe cdo gje do te shkoje per mrekulli.

Se pari kycemi ne panelin tone te administrimit (ne wordpress) pastaj
shkojm tek Posts – Add New per te shkruar nje artikull te ri. Do te
shohesh vetem nje rresht me ikona, ne te cilat nuk gjendet askund
ndonje ikon per te vendour video ne artikull por kjo nuk do te thot se
nuk ekziston fare. Shkoni tek ikona e fundit dhe kliko mbi te dhe do e
shfaqet edhe nje rresht i ri i ikonave te cilat kane qene te fshehura
(hide).Dhe tash do te shohim se na eshte shtuar nje rresht i ri me ikona ne te
cilat gjendet edhe ikona e cila mundeson te vendosni video te youtubes
aty. Ehh po ta dini ju se cka kam hequr une per ta gjetur kete button
dhe kur e kam marr vesh se e kisha tere kohen para hundes u nxeha me te
vertet shume me veten.

Tash tek ikona e selektuar klikoni per te vendosur nje video ne artikullin tende dhe ndiqni udhezimet qe gjenden ne foto.Pasi te klikoni aty, do te hapet nje faqe tjeter e re sikurse ne foto
ku ju duhet te mbushni hapesirat e nevojshme. Tek File/URL ju vendosni
linkun e videos jo Embed Code ex. https://www.youtube.com/watch?v=j6Nch3-4QBc.Ne fund kliko Insert dhe me kaq perfundon edhe procedura e vendosjes se
nje video ne artikullin tende. Kjo vlene vetem per WordPress natyrisht.__________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
Fut video në artikullin tënd! [WordPress]
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: