Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Si Te Besh Lek Nga Twitter

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Si Te Besh Lek Nga Twitter   Sat Dec 05, 2009 2:34 am

Te gjithe tashme e dine Twitter dhe eshte bere mode qe sa me teper
ndjekes (followers) te keni aq me teper fitim normalisht do keni.

Edhe pse nuk jam dakort me spamin qe behet ne Twitter, fundja fundit
secili deshiron te perfitoje kshuqe nese deshironi te beni disa lek
ekstra ne dite ndiqni kete menyre

1. Krijoni llogari ne Twitter
2. Perdorni skripte te ndryshme per mass-following, pra te ndiqni sa me teper
3. Vendosni ne profilin tuaj nje foto qe te dukeni sa me serioz
4. Dergoni disa tweets (mesazhe) si psh , sapo erdha ne shtepi ose , po
shkoj te ha darke .... ne menyre qe te dukeni me qellime serioze dhe jo
fitim-prurese
5. Ndiqni te tjeret qe kane te njejtat interesa me ju, mund te perdorni
disa faqe te cilat do ju tregojne se kush antar te tjere kane te
njejtat hobi me ju

Si do fitoni lek?

Ka menyra te ndryshme por une po ju tregoj nje prej tyre, normalisht qe
une do ju tregoj nje menyre qe te beni te pakten $5-$10 ne dite, pastaj
sa te zgjuar jeni ju te perdorni bots apo skripte per te hapur 1000
llogari twitter, te keni 10 mije ndjekes dhe te postoni automatikisht
pa qen nevoja te kyceni eshte puna juaj

Quhet RevTWT dhe eshte faqja e cila do ju paguaje ju per cdo "tweet"
(mesazh) qe ju do dergoni. Aktualisht jane mbi qindra oferta ku
paguajne nga 5-20 cent per click

Cfare duhet te bej qe te fitoj lek?

E thjeshte, ato kode qe ju japin ata tek RevTWT, ju do i postoni tek
llogarite tuaja ne Twitter dhe per cdo klikim ju do paguheni. RevTWT ka
nje opsion qe ju thjesht duhet te fusni passwordin e llogarise tuaj ne
Twitter dhe do postohen automatikisht reklamat (ju zgjidhni se sa
reklama ne dite)

Personalisht mendoj qe kjo metode eshte 279 here me e mire sesa PTC per
thjeshtesine qe ka plus per menyrat e shumta se si mund te besh cdo gje
automatike (meqe ra fjala do postoj nje artikull me te gjitha resurset
tek sektori VIP per kte ceshtje)

Kshuqe cfare jeni duke pritur? Hapni llogari pa mase dhe filloni ndiqni
personat qe ju interesojne dhe sa me teper ndjekes te keni, aq me i
madh eshte probabiliteti ose perqindja per me teper klikime, qe do te
thote me teper fitime per ju

EDIT: Harrova tju jap linkun e RevTwt - www.revtwt.com :-)

Kalofshi mire
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
Si Te Besh Lek Nga Twitter
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: