Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Blloko Web-at ne PC tende

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Blloko Web-at ne PC tende   Sat Dec 05, 2009 2:14 am

Ktu do tju tregoj p.sh si me blloku 1 site dmth per mos me mujt me hap prej pc tende..

1) Shko tek C:\WINDOWS\system32\drivers\etc
2) Gjejm fajllin me emrin 'hosts'
3) E hap me notepad ( me 1 fjal me nje tekst editor po te gjithe
perdorim Notepad ose WordPad )dhe nen "127.0.0.1 localhost" shkruan
127.0.0.2 www.faqjaqedonmebloku.com
4) Bejeni save kete ( ruajeni ) dhe tash shko hap browserin dhe
shkruaje ate siten qe e blokove do te shohesh qe nuk mundesh me kyq ne
ate site.
5) Per te blloku me shum se 1 webfaqe shkojm kshtu :
127.0.0.2 www.faqjaqedonmebloku.com 127.0.0.3 www.faqjaqedonmebloku.com e kshtu pra vazhdon me radh me tjerat.....
Ju faleminderit per vemendje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
Blloko Web-at ne PC tende
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: